Корисне харчування - це дорого?
Частина перша
Існує така думка, що здорове харчування- це дорого, адже одразу на думку спадають суперфуди, такі як ягоди годжі, насіння чіа та кіноа. Але цьому всьому є чудова альтернатива, яка вирощується в нашій країні та є в кожному холодильнику або на поличці. Адже гречка, яйця, льон та скумбрія - це доступна база для корисного харчування.

Розглянемо основні правила:

  • Обирайте продукти в їх первісному вигляді: овочі, м'ясо, риба, а не перероблені. Чим менше перероблений продукт, тим менша вартість і більша поживна цінність.

  • Перегляньте свій раціон: деякі продукти лише здаються дешевими чи дорогими, але якщо порахувати вартість порції, то все буде навпаки. Як приклад - батон і гречка. Кілограм гречки коштує як півтора-два батони, але дає значно більше користі і порцій. Людям середнього віку варто скоротити вживання червоного м'яса, і при цьому перейти на інші джерела білка: бобові та рибу.

  • Риба не настільки дорога, як ми звикли думати. Просто обирайте скумбрію, хека і оселедця, а не лосося. Не бійтеся свинцю та миш'яку - в цих видах риби їх не так багато, як в лососі чи тунці.
  • Здорове харчування це не обов'язково "органічні" овочі та фрукти. Добре, що українські виробники розвивають цей сектор агробізнесу. Але якщо органічні овочі не сумісні з вашим бюджетом, то не переймайтеся: звичайні овочі, фрукти, ягоди і молочні продукти містять все необхідне для здоров'я. Найбільший ризик становить отруєння бактеріями, що містяться в продуктах, які неправильно зберігали чи готували, а не рештками пестицидів. Але це, звісно, не означає, що засоби захисту рослин можна вживати як і які завгодно. Перед вживанням ретельно мийте овочі та фрукти.
  • Нездорова їжа більш доступна передусім фізично, а потім економічно. Простіше купити шоколадний батончик, аніж курагу, хоча кілограм батончиків дорожчий за кілограм кураги. Слід змінювати свої пріоритети. Здорова їжа - доступна.
  • Плануйте свій раціон, покупки, складайте меню і вчіться готувати прості, швидкі і здорові страви. Заощадьте на солодких напоях, алкоголі, магазинних солодощах та ковбасах - і заощадите за ліках.
За матеріалами сайту https://moz.gov.ua/