9 одноразових речей, від яких вам варто відмовитися прямо зараз

Ми всі користуємося одноразовими речами: купуємо каву в паперових стаканчиках по дорозі на роботу, замовляємо доставку продуктів з магазину в поліетиленових пакетах, беремо в спортзал бутильовану воду, протираємо кросівки вологими серветками.

Сміття накопичується, звалища ростуть, океани забруднюються. При цьому мало хто готовий відмовитися від комфортного життя прямо зараз, щоб врятувати планету в далекому майбутньому. Але кількість відходів можна зменшити, лише незначно скорегувавши свої звички. Наприклад, якщо замінити частину одноразових речей багаторазовими.

Це не тільки допоможе природі, а й у багатьох випадках дозволить заощадити.

Поліетиленові пакети

Десятки одноразових пакетів можна замінити однією тряпчaной сумкою. Вона легко витримає вагу всіх покупок і прослужить не один рік. Бувають моделі з веселими принтами – вони ще й настрій піднімають. Замість пакувальних пакетів користуйтеся багаторазовими полотняними мішечками. У них можна складати овочі, фрукти, горіхи та інші продукти. Якщо мішечок забрудниться, його легко випрати руками або в пральній машині.

Стаканчики для кави

Якщо ви думаєте, що паперові стаканчики нешкідливі для планети, то помиляєтеся. Їх дійсно роблять з розкладається целюлози, але зсередини її покривають поліпропіленом, щоб стіни не розмокали. Такий «листковий пиріг» з паперу та пластику не підлягає переробці. А ще при виробництві паперових стаканчиків використовують бісфенол-А, який шкідливий для більшості морських мешканців. Відмовлятися від напоїв на винос зовсім не обов’язково. Можна просто брати з собою термокружку і просити бариста налити кави в неї. До речі, в деяких кав’ярнях на напої, які наливають у вашу посуд, діють знижки. Так що не тільки планеті допоможете, але і заощадите.

Пляшки для води

Зазвичай пляшки для питної води роблять з поліетілентерефталата Plastic & Health The hidden CosTs of a PlasTiC PlaneT (PET або PETE). Цей матеріал підлягає переробці. Але далеко не кожна ємність потрапляє в спеціальний сміттєвий ящик для пластику і отримує друге життя. Найчастіше їх просто викидають в найближчу урну. Хороша заміна – багаторазова пляшка для води зі зручним шийкою-поїлки. А влітку воду можна брати з собою в термосі (вона залишиться холодною, навіть якщо на вулиці жарко).

Ватні палички

Лор-лікарі вважають, що чистити вуха ватяними паличками небезпечно: витягти сірку до кінця все одно не вийде, а її залишки можуть злипатися і утворювати пробки. Якщо палички потрібні вам для інших цілей (наприклад, щоб поправити макіяж або обробити подряпину), використовуйте багаторазові. Просто оберніть обидва кінці зубочистки невеликими шматочками вати, а потім викинете забруднені «наконечники». Якщо заморочуватися не хочеться, купіть палички з біорозкладних матеріалів.

Підгузки і прокладки

Ці предмети гігієни значно спростили життя мільйонам жінок і молодих батьків, але завдають навколишньому середовищу не менше шкоди, ніж поліетиленові пакети. Щоб поліпшити ситуацію, не обов’язково повертатися до бавовняних пелюшок, які потрібно нескінченно прати і прасувати. Досить просто купити багаторазові підгузки. Вони продаються в багатьох дитячих магазинах. Альтернативою тампонам стане менструальна чаша. Їй можна користуватися до п’яти років. Крім того, в аптеках можна купити і багаторазові прокладки.

Губка для миття посуду

Звичайні губки для миття посуду не розкладаються природним шляхом і не підходять для переробки. При цьому термін їх служби найчастіше становить всього пару тижнів. Якщо ви любите радикально вирішувати проблеми, можна купити посудомийну машину – звичайну або настільну, яка не вимагає підключення до водопроводу. Ще один робочий варіант – дерев’яна щітка з натуральним ворсом. На відміну від губки, вона не вбирає запахи і прослужить не один рік.

Трубочки для напоїв

У деяких еко-френдлі-кафе і кав’ярнях відвідувачам пропонують багаторазові металеві або скляні трубочки, але вони підходять тільки для напоїв, які ви вживаєте на місці. Якщо любите купувати каву або сік на винос, краще придбати власну соломинку з нержавіючої сталі і брати її з собою. Ще один варіант – трубчасті макарони. Їх не можна використовувати з гарячими напоями, а ось для соків, лимонадів та холодного чаю такий варіант цілком підходить. А ще макарони-трубочки знадобляться для коктейлів, якщо ви вирішите влаштувати еко-вечірку.

Чайні пакетики

З паперовими чайними пакетиками немає ніяких проблем: вони швидко і безслідно розкладаються. А ось пірамідки з пластикової сітки пролежать на звалищі пару сотень років. Якщо ви часто п’єте чай, купите багаторазове ситечко і кілька листових сортів на вагу. Буде не тільки екологічніше, але і смачніше.

Харчова плівка

Необов’язково використовувати харчову плівку або фольгу, щоб зберегти продукти свіжими. Також підходять воскові серветки багаторазового використання. Вони виготовляються з бавовняної тканини, яка потім просочується сумішшю воску, натуральних деревних смол та масел. Цю альтернативу харчовій плівці легко мити і зручно зберігати: у сухому вигляді серветки тверднуть і займають мало місця. А коли вам потрібно надати їм якусь форму, просто зігрійте їх руками.

Made in Ukraine.
All rights reserved.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті,
дозволяється за умови посилання на well-club.org
м. Київ, вул. Є. Коновальця 32а

+38093-516-67-78
office.vira.kiev@gmail.com

©2015-2021, WELL