5 головних правил економії

Однією з позитивних рис характеру завжди вважали розумну економію. Адже уміння зберігати і підтримувати сімейний чи особистий бюджет від природи дається далеко не кожній людині. Але цієї нелегкої справи можна навчитися, освоївши кілька основних правил економії.

1)

Виявіть невеликі, але регулярні витрати

Великі суми, які зникають з вашого рахунку, відстежити досить легко, а ось регулярні невеликі витратам важко помітити. Наприклад, якщо ви витрачаєте 40 грн в день на чашку кави з собою, то за тиждень виходить 280 грн, за місяць – 1 200 грн, а за рік – 14 600 грн. Не говорячи вже про те, що разом з кавою часто так хочеться поласувати смачним десертом (в якому немає жодної користі).
Спробуйте відмовитися від таких необов’язкових, але частих витрат і направити ці кошти на ощадний рахунок – добре в цих цілях використовувати автоматичні «скарбнички». Насправді ви й не помітите, що перестали витрачати ці гроші, вважає фінансовий експерт Андреа Уорох, а відкладена сума буде рости на очах.

2)

Ведіть особистий бюджет

Гроші мають таку властивість – витікати крізь пальці. Як показує практика, більшість людей не можуть згадати, на що витратили приблизно 20-30 % грошей за місяць. А все чому? Тому що не ведуть облік особистих фінансів. Якщо подібна ситуація вам знайома, пора починати рахувати гроші. Хоча б для того, щоб зрозуміти, куди вони зникають.
Суть економії не в тому, щоб відмовляти собі у всьому. А в тому, щоб знайти такі статті витрат, скорочення яких буде для вас найменш болючим. Для цього хоча б пару місяців потрібно записувати свої доходи і витрати. Можна робити це в блокноті, в спеціальному файлі на комп’ютері або за допомогою онлайн-програми. Таким чином ви одразу зможете побачити цілісну картину та на що саме йдуть ваші гроші. Проаналізуйте, на чому ви можете заощадити без шкоди для комфортного життя.

3)

Дотримуйтесь правила 48 годин

Зручність покупок через інтернет створює стимул здійснювати їх імпульсивно. Щоб запобігти цьому, візьміть за правило чекати 48 годин перед придбанням тієї чи іншої речі.
Полегшує процес покупок ще й збереження даних про банківські картки на сайтах інтернет-магазинів. «Видалення цих даних може врятувати вас від імпульсивного шопінгу і заощадити гроші», – радить адвокат із захисту прав споживачів Дженніфер Макдермотт.
В цілому чим більше у вас буде часу подумати про покупку, тим більша ймовірність того, що ви відмовитеся від непотрібних витрат.

4)

Купувати на вагу

Модна в Європі ідея нульових відходів поки мало популярна у нас. А там є магазини, де можна купити борошно або макарони на вагу і забрати їх додому в своєму пакеті багаторазового використання. Часто покупка товарів на вагу не тільки екологічніше, але і економічніше. Придивіться до відділу сухофруктів або цукерок у великих супермаркетах – вони обійдуться дешевше, ніж аналогічні товари в упаковці.

5)

Користуватися знижками з розумом

А ви знали, що мисливці за знижками псують магазину статистику продажів. Але ці люди, які купують тільки продукти по акції, непогано економлять. Карти лояльності, бонуси, промоакції, а також власні марки супермаркетів дають можливість витрачати менше. Важливо лише не зірватися і не накупити купу непотрібних речей разом з парою товарів за вигідною ціною.

Made in Ukraine.
All rights reserved.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті,
дозволяється за умови посилання на well-club.org
м. Київ, вул. Є. Коновальця 32а

+38093-516-67-78
office.vira.kiev@gmail.com

©2015-2021, WELL