Секрети продуктивного ранку

Як починається ваш день? З електронної пошти та кави? Буденні речі, на які ми часто навіть не звертаємо уваги, можуть зруйнувати настрій на увесь день. Або задати енергійний темп усьому робочому тижню!
Від того, що ви робите зранку на роботі, залежить ваша продуктивність у наступні вісім годин. Кілька порад, як не створювати авгієві стайні з робочих справ.

Згідно з опитуванням, керівництво вважає співробітників, які запізнюються, менш відповідальними та оцінюють їх гірше. І не важливо, що після ранкового запізнення ви просиділи до пізна, закриваючи справи за себе та ще за того хлопця. Та й на самого співробітника факт запізнення впливає не найкращим чином – від самого ранку все шкереберть, а тому навіщо чекати чогось хорошого від дня?

Не запізнюйтесь

Мова не про серйозні проблеми у спілкуванні, а про елементарне ігнорування оточення. Витратьте кілька хвилин на обмін привітаннями та новинами – це дасть приємний початок робочому дню і вам, і колегам. А якщо ви – шеф і не вітаєтесь із командою, то будьте готові до сумнівів у вашій компетентності. За словами експерта з організації робочого місця та автора книги Tame Your Terrible Office Tyrant Лінн Тейлор, таким чином співробітники вважатимуть себе та свій внесок у роботу незначими.

Вимкніть внутрішнього соціопата

Щойно з ліжка – і вже з чашкою кави в руках? Навіть якщо після пробудження ви не біжите варити каву, то, певно, дорогою до роботи точно десь заправляєтесь цим напоєм. Однак дослідження показують, що найкращий час для кави – після 09:30.
Нашу енергію регулює вироблення гормону стресу кортизолу. Найбільша його кількість виділяється з 8 до 9 ранку. А якщо ви п'єте каву саме у цей період, то організм перестає активно виділяти кортизол і звикає до штучного прочухана від кофеїну. В результаті – кава не працює, тіло саме не виробляє кортизол. Тому найкраще зробити перерву на каву після 09:30 – коли рівень вироблення кортизолу падає.

Досить кави

Ввечері посварились із половинкою, зранку вам наступили на ногу в метро.
Хай навіть так, але ви не повинні дати волю цим негативним емоціям! Щойно ви сфокусуєте свою увагу на негативі, як увесь день пройде безрезультатно у сірих тонах. Від вашого негативного сприйняття світу гірше, крім вас, нікому не стане. Так що навчіться бачити прекрасне та добре, на противагу негативу, та відпускайте емоції. Врешті-решт завжди можна розбити трохи посуду, щоб зняти напругу.

Розслабтесь – не партесь

Зізнайтесь, коли бачите зранку непрочитані листи у поштовій скриньці, хочеться відповісти одразу всім?
А от Майкл Керр, автор книги You Can't Be Serious! Putting Humor to Work, рекомендує у перші хвилини робочого дня нашвидкоруч проглянути пошту та розставити пріоритети. Якщо є щось термінове – відповісти, а для інших спланувати час на відповідь. Інакше перевірка пошти викличе відчуття, ніби ви зробили щось важливе з робочого списку, однак по факту вона лише відволіче вас від дійсно важливих справ.

Полковнику ніхто не пише

Лінн Тейлор переконана, що перед початком робочого дня ви маєте хоча б приблизно уявляти, куди ж приведе вас робочий день. А це значить, що необхідно занотовувати основні пріоритети і те, що обов'язкове для виконання сьогодні. Не забувайте звірятися з календарем, щоб не забути про важливі зустрічі чи дзвінки.

Плануйте

Так, можливість працювати у мультизадачному режимі – цінна навичка для працівника. Але постійне переключення між погодженням документів, перемовинами з клієнтом та відправленням пошти не грає на користь вашій продуктивності. Постійно беручись за різні задачі ви відволікаєтесь від рішення ключових проблем, загальмовуючи себе на увесь день. Краще зосередитись на одному завданні хоча б на 10 хвилин.

Одна задача – добре, а багато – не дуже

«Не знаєте, що робити? Зробіть нараду!» – популярна фраза серед офісних співробітників. Зустрічі зранку – марнотратство ваших ресурсів. Психологи стверджують, що ранок краще берегти для справ, які вимагають значної концентрації. А от зустрічі, якщо це не мозковий штурм, можна провести і після обіду чи ближче до завершення дня.

Наради відволікають

Як писав Марк Твен: «Першим ділом з'їжте зранку живу жабу та будьте впевнені, що гірше за це з вами нічого за день не станеться».
А якщо серйозно, то складні справи краще закрити зранку. Ближче до вечора наша енергія та ініціативність спадає, тому і складні задачі виконувати важче. Краще залишіть легкі справи на кінець робочого дня

З'їжте жабу

Made in Ukraine.
All rights reserved.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті,
дозволяється за умови посилання на well-club.org
м. Київ, вул. Є. Коновальця 32а

+38093-516-67-78
office.vira.kiev@gmail.com

©2015-2021, WELL