Назустріч Новому Року – втілюємо плани в життя

Всі ми під новий рік замислюємося над тим, як пройшов поточний рік, що встигли зробити, яких цілей досягли. Багато хто пише свої підсумки року в соціальних мережах – успіхи або те, що пішло не за планом. Ця тенденція набирає обертів щороку! І це не може не радувати – адже свідомий підхід до постановки цілей, планування та контролю своїх результатів є дуже важливим для того, щоб створити те життя, яке буде приносити задоволення кожного дня. І саме ці навички допомагають кожному з нас свідомо відстежувати, куди ми рухаємося та з якою швидкістю.

Хочете перевірити, чи не попали ви в цей період зараз? Дайте відповідь на наступні запитання:

Чим моє сьогодні відрізняється від вчора?

Чим мої вихідні відрізняються від минулих вихідних?

Якщо відповіді подібні та великих відмінностей ви не бачите, то питання можна продовжити: «Чим поточний місяць відрізняється від попереднього?» «Чим цей рік відрізняється від минулого?»
Відповівши на ці запитання, ви вже розумієте чи хочете ви щось змінити в своєму житті, чи хочете додати якісь сфери життя, чи хочете скоротити час для якоїсь зі сфер. І тут ви дійсно вже розумієте, що саме вам слід запланувати на 2019 рік! Якщо у вас веселе та яскраве життя (на вашу думку, бо в кожного своє розуміння та критерії), то подумайте чи ви дійсно рухаєтеся у тому напрямку, у якому хочете? Чи приведе поточний ритм вас до ваших цілей – за 5-10 років? Зробіть зараз паузу та запишіть (в блокнот чи телефон) список того, що ви хочете змінити в своєму житті в 2019 році. А тепер продовжимо! Ви вже розумієте з якими життєвими сферами хочете працювати – чому плануєте приділяти більше часу, чому менше. Важливо тримати це у фокусі.

Як це працює?

Трохи цікавої та корисної наукової інформації. Наш мозок дивовижний! Він здатен примножувати те, на чому ми фокусуємося і прибирати з нашого життя те, що для нас не важливо. І це не просто твердження з психології позитивного мислення. Це доведений факт – в нашому мозку є частина, яка відповідає за отриману нами інформацію. Вона називається “ретикулярна формація”. І дія її полягає в тому, що вона відфільтровує для нас те, що на «її думку» є важливим для нас. Рішення про важливість інформації базується на тому, про що ми думаємо та говоримо. Наші очі можуть бачити величезну кількість інформації, а мозок, в свою чергу, не може її обробити в такій кількості. Тому ретикулярна формація призначена для того, щоб зменшити кількість інформації. Це – як жорсткий диск з великим об’ємом інформації (очі) та флешка зі значно меншою кількістю мегабайт (мозок). Як не крути, а на флешку не вийде записати стільки мегайбайт, як на диск. Повернемося до фільтру – згадайте, яка марка та колір машини вам подобається. Якщо у вас малі діти, то для вас буде дуже важливо помічати акції на іграшки чи памперси, чи щось, що зараз потрібно дитині. Якщо вам потрібно полагодити автомобіль, ви швидко помітите СТО чи продаж запасних частин.

Це все для нас та для того, щоб ми швидше знайшли те, що нам дійсно треба. Це фантастична функція роботи мозку, яка нам дуже допомагає в житті! Звідси хороша новина – ми можемо впливати на наш фокус та знаходити те, що буде важливо саме зараз. Далі над цим попрацюємо. Та є і не дуже хороша новина – якщо не керувати цим процесом свідомо, то фокус всеодно буде. А от яким він буде – це залежить тільки від нас самих. Нажаль, в деяких людей це впевненість в тому, що немає роботи, чи що роботу знайти важко, чи побудувати гармонійні стосунки з партнером неможливо, чи інші упередження в різних сферах. І що тоді відбувається? Такі люди бачать цьому постійне підтвердження! Ретикулярна формація на 100 % виконує свою функцію і ні в якому разі не дозволить їм побачити інше. Якщо у вас досі є сумніви стосовно того, чи ретикулярна формація справді працює, пропоную зробити просту вправу. Подивіться навколо себе дуже уважно і впродовж 30 секунд запам’ятайте всі предмети червоного кольору. Тепер уважно дивіться сюди (на текст) і не відводячи очей, назвіть всі предмети синього кольору! Якщо ви будете при цьому в зовсім не знайомій, або мало знайомій кімнаті – ефект буде ще сильнішим!

Плануємо Новий рік

То як же це може знадобитися при плануванні нового року? Дуже сильно може знадобитися та вплинути на результати не тільки під час планування, а і під час досягнення цілей! Фокус уваги сильно впливає на те, що ми бачимо, які можливості використовуємо та як реагуємо на все, що відбувається в різних сферах нашого життя. Далі пропоную вам 5 простих речей, виконання яких змінить ваше життя раз і назавжди. Тут є один важливий секрет – їх не достатньо просто знати. Їх потрібно робити кожного дня і тільки тоді буде результат. Пропоную вам пограти в гру з собою – відкинути весь скептицизм та просто повірити на якийсь час. А ті зміни, які відбудуться після цього, вже скажуть самі за себе!

Чудово пам’ятаю той період, як я приїхала в Київ після завершення навчання в університеті в Дніпрі, з одною зарплатою в кишені. Також, чудово пам’ятаю, як було важко і скільки доводилося працювати. Також пам’ятаю, як почала використовувати ці інструменти і як змінювалося все навколо. А насправді змінювалося моє відношення до всього, що відбувалося в житті. Змінювалася я. І тепер, коли мої мрії (того часу) стали реальністю – я точно знаю, що все це працює! І працює воно тоді, коли працюєш ти! Тому нижче ділюсь інструментами, які практикую і тепер!

Вдячність

Кожного ранку приділіть декілька хвилин тому, за що ви вдячні Всесвіту вже зараз. Буквально 2­3 хвилини – подумайте про це та проговоріть про себе. Якщо є можливість – запишіть це в блокнот. Не обов’язково дякувати за щось величезне чи матеріальне. Ви можете бути вдячними за те, що у вас є очі, руки, ноги. За те, що ви маєте час прочитати щось корисне для себе. За людей в вашому житті. За все, що завгодно! Варто тільки почати, і вже за 2­3 тижня вас не можна буде зупинити! Це теж програмує вас та фокусує на тому, що вже є хорошого! Вдячність завжди наповнює нас ресурсом. Так, ми всі маємо різні графіки. Тому, ви можете робити це в обідню перерву або перед сном – як зручно. Головне, робити!

Успіхи

Кожного вечора прокручуйте свій день. Створіть собі таку просту звичку – лягаєте в ліжко, заплющуєте очі та відмічаєте свої успіхи за поточний день. Тут теж слід бути уважним навіть до дрібних успіхів – зварити смачну каву – успіх! Сказати комплімент та порадувати когось – успіх! Завершити свій проект – успіх! Не будьте скромним – це ваші 2­3 хвилини слави! Сміливо хваліть себе та женіть від себе думки «та який це успіх – всі так роблять» або «от у нього успіх, а я хто»! Це ваш тріумф – проговорюйте свої успіхи. А якщо є можливість записувати в блокнот – пишіть! Ці два пункти допоможуть вам бути в ресурсному стані для того, щоб зробити свій наступний рік яскравим та корисним! Адже без енергії неможливо рухатися в тому ритмі, в якому хочеться!

Пріоритети

Визначте на наступний рік ключові 2­3 сфери життя, в яких ви хочете зробити свій власний прорив! Запишіть їх (в блокнот або телефон). Що це означає? Кожну вільну хвилину або вільний вечір тепер ви будете присвячувати цим сферам. При тому, вони мають бути розставлені по пріоритетах.
Наприклад:

Пріоритет №1 – стосунки
Пріоритет №2 – здоров’я
Пріоритет №3 – мій власний проект

Це значить, що як тільки у вас з’являється вільний вечір, ви йдете по своєму списку пріоритетних сфер. «Як я можу провести цей вечір з користю для моїх стосунків?» Є відповідь – робимо це. Немає відповіді, переходимо до наступного
пункту.«Як я можу провести цей вечір з користю для мого здоров’я.» Є відповідь – робимо це. Немає відповіді, переходимо до наступного пункту.«Як я можу провести цей вечір з користю для розвитку мого проекту?» Робимо це. В 99 % випадків ви знайдете можливості, як приділити час чомусь важливому саме зараз. Це допомагає тримати в фокусі ключові сфери цього року та дійсно просуватися по ним. Це свідомий підхід. Бо всі ми чудово знаємо, як вільний вечір може швидко закінчитися (а якщо чесно, ми можемо його просто «злити») і в результаті ми не будемо собою задоволені.

Можливість помилятися

Це те, що оберігає нас від стресу та того стану, коли нам здається «все, в мене нічого не вийде, бо я знову роблю щось не так». Дозвольте собі бути не ідеальним та прийміть той факт – що помилятися нормально. Всі люди помиляються. Це значить, що ви ще на крок ближче до своєї мрії. Бо ви розумієте, що цей спосіб не працює.

Якщо ми дійсно це приймаємо, то шлях до цілі стає цікавішим та веселішим! Ми не так реагуємо на невдачі, ми сприймаємо їх, як досвід – і, відповідно, міняємо своє ставлення. А це впливає на наші емоції, бажання рухатися вперед та розвиток. Помилятися – це ОК! Бути різним – це ОК! Радіти або сумувати – теж ОК! Ви ОК в будь­якому стані! Пам’ятайте про це!

Відповідальність

Це ваше життя та тільки ви можете його змінювати чи наповнювати чимось важливим для вас! Це ваша 100 % відповідальність – після прийняття цього факту стає дуже цікаво жити. Вам ніхто нічого не винен, ви нікому нічого не винні, ви перестаєте чекати «порятунку» від інших та, головне, починаєте діяти і опиратися на самого себе. Пропадає «жертва», в якої постійно винен хтось або щось. То криза, то курс, то ще щось – ми живемо в такий час і крапка. Хтось відкриває свій бізнес, хтось повністю змінює сферу діяльності, комусь щастить більше, комусь менше – це все нормально. Та саме ви відповідаєте за себе, свої результати, досягнення та внутрішній стан! Тільки ви. Так і запишіть «Я єдина людина, яка відповідає за моє життя!». Також, відслідковуйте, щоб все це було вам цікаво! Відслідковуйте свій розвиток!

Радійте змінам в житті та приймайте нові виклики – бо саме так ви розвиваєтеся та відчуваєте в собі нові сили. Вперед до 2020 року вашої мрії! Поставте собі цілі по кожній сфері життя та робіть все, що від вас залежить на 100 %! Або на 100, або ніяк! А в кінці 2020 року знайдіть свої нотатки та посміхніться, бо ви виконаєте в кілька разів більше, якщо дійсно цього захочете!
З Новим роком!

Made in Ukraine.
All rights reserved.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті,
дозволяється за умови посилання на well-club.org
м. Київ, вул. Є. Коновальця 32а

+38093-516-67-78
office.vira.kiev@gmail.com

©2015-2021, WELL