Як перестати стресувати:
8 простих порад

Зберігати тонку рівновагу між роботою і відпочинком, особистим і публічним, бажаним і дійсним вдається дедалі важче. І чим більше швидкість щоденних подій, тим складніше утриматися від бажання все покинути. Редакція підготувала 8 простих порад, як розслаблятися навіть в умовах підвищеної напруги.

1. Починати, як завжди, краще з простого: дотримуватися режиму сну, харчування і руху. Звичку до ранку дивитися серіали або грати в компьютерні ігри доведеться зміниті на сон. Лягати спати до півночі, а краще до 23:00, а за годину до цього відмовитись від яскравого світла – смартфона і телевізора. Спати в добре провітрюваному приміщенні і намагатися підтримувати приємну прохолоду. Прийняти перед сном розслабляючий душ або ванну.
2. Пийте якісну мінеральну воду, краще газовану,
але не забувайте – наші нирки переробляють близько двох літрів рідини в добу. Саме стільки і варто споживати щодня, і це стосується не тількі води, а взагалі всього, що ми п’ємо інавіть їмо. Не варто ганятися за трендами і дозволяти іншим лити вам воду в вуха.


3. Від несамовитого «тягання заліза» в спортзалі теж варто відмовитися або зменшити запал. В умовах постійного стресу корисні помірні навантаження, але регулярні: плавання, прогулянки, біг і навіть скандинавська ходьба – ідеальні варіанти на кожен день. Йога або розтяжка допоможуть зняти м’язову і розумову напругу.

4. Відмовитися від перекусів і фастфуду і віддати перевагу повноцінним і якісним продуктам: звичка пропускати сніданок і замінювати обід сендвічем за читанням робочого листування – вірний друг стресу. В ту ж скарбничку йде й надмірна любов заїсти печаль солодощами і залити міцними напоями – алкоголь, на жаль, лише забирає сили і погіршує якість сну.

5. Не зайвим буде і додаток для медитації – розслабитися в конфліктній ситуації на роботі або в пробці допоможе смартфон. Стане в нагоді і заспокійливий спрей або бальзам для очей.

6. Не слід недооцінювати значення денного сну. Сон удень значно покращує самопочуття, допомагає відновити концентрацію, покращує настрій, позитивно впливає на здоров’я і довголіття. Отже, замість автоматичного вживання кави, краще знайти можливість хоча б півгодини поспати в післяобідній час. Тоді енергії буде через край до кінця дня.


7. Помірність – золотий принцип для підтримки гарного самопочуття. Не так вже й багато речей потрібно заборонити собі, але існує різниця між «можна трохи» і «можна»: келих натурального вина не нашкодить здоровому організму, шоколадна цукерка не порушить обмін речовин, а по пляшці того, і коробці іншого кожен день додадуть проблем майже напевно.

8. Вміння чути своє тіло – ключ до вирішення багатьох проблем зі здоров’ям. Немає єдиної ЗСЖ-системи, яка б працювала для всіх: один п’є молоко і відчуває себе відмінно, інший відмовився від фруктів і теж щасливий. Для одніх вистачає шести годин сну, а іншим потрібні всі дев’ять. Не існує універсальних правил – секрет в розумінні, що підходить саме тобі.


Made in Ukraine.
All rights reserved.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті,
дозволяється за умови посилання на well-club.org
м. Київ, вул. Є. Коновальця 32а

+38093-516-67-78
[email protected]

©2015-2021, WELL