Як зберегти здоров’я серця?

ВУкраїні, як відомо, серцево-судинні захворювання є найбільш поширеними. Вчасна діагностика є запорукою успішного лікування та профілактики ускладнень.
Звісно, завжди актуальними залишаються і поради щодо того, як варто харчуватися та які фізичні навантаження потрібні. Вони допоможуть укріпити серцево-судинну систему в період пандемії. Насправді, правила харчування є схожими як для тих, хто має серцево-судинні захворювання, так і для здорових людей, які прагнуть запобігти їх розвитку у майбутньому. Увага при цьому має бути направлена на нормалізацію маси тіла, рівня холестерину, зниження артеріального тиску. І тут варто дотримуватись таких основних принципів:

Зменшіть вживання тваринних жирів
  • Уникайте жирних сортів м’яса: замість свинини краще перейти на яловичину та м’ясо птиці.
  • Двічі на тиждень варто їсти рибу замість м’яса. А також не вживати більше двох яєць на тиждень.
  • Обирайте молочні продукти та сири низької жирності (бринзу, адигейський, моцарелу)
  • Виключіть з раціону майонез та сметану

Важливе значення натомість мають рослинні жири та клітковина

  • Гарним правилом буде щодня з’їдати принаймні 200 г овочів (це, скажімо, тарілка овочевого рагу або нарізки) та 200 г фруктів/ягід. А також 50 г горіхів — вони постачають організму корисні поліненасичені жирні кислоти.

Пийте достатню кількість рідини

  • В середньому норма 2 л на добу є запорукою здорового обміну речовин. Виключенням є пацієнти із вираженими симптомами серцевої недостатності: в їхньому випадку є потреба вводити жорсткі обмеження у вживанні рідини.

Зменшіть кількість солі в харчуванні

  • Якщо вживати до 5 г солі на добу, це сприятиме зниженню артеріального тиску.

Цукру, солодощів та випічки також варто уникати

Які фізичні вправи обрати

Щодня варто ходити пішки середнім темпом мінімум 45−60 хвилин — це близько 10 тисяч кроків. Бажано також додати більш інтенсивні заняття 3−4 рази на тиждень по 60 хвилин. При цьому спортивні вправи із динамічним навантаженням (перевага рухливості над силовими заняттями) є кращими для тренування серцево-судинної системи. Це може бути біг, плавання, спортивна ходьба, орбітрек, спортивні ігри (футбол, баскетбол, теніс тощо), їзда на велосипеді.

Однак майте на увазі, що навантаження не мають бути екстремальними — треба слідкувати та не перевищувати субмаксимальний пульс для вашого віку. Розрахувати його можна за простою формулою: субмаксимальний пульс складає 85% від різниці 220 та віку пацієнта (0,85x[220-вік]).

Загалом, здорове харчування, фізична активність, достатній сон та відсутність шкідливих звичок (паління, вживання алкоголю) є запорукою збереження в нормі як серцево-судинної системи, так і всього організму. Тому зробіть собі подарунок — сформуйте здорові звички і не хворійте!

Made in Ukraine.
All rights reserved.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті,
дозволяється за умови посилання на well-club.org
м. Київ, вул. Є. Коновальця 32а

+38093-516-67-78
office.vira.kiev@gmail.com

©2015-2021, WELL