МАРІЯ ЗІМІНА

Правила для здоров’я зубів: замітки стоматолога

Оглядаючи своїх пацієнтів 2 рази в рік протягом декількох років, я як лікар стоматолог бачу зміни в їх ротової порожнині і зубах. З’ясовуючи причину, часто стикаюся з проблемою незбалансованого харчування. Виявляється, воно впливає на зуби і ясна! Часто пацієнти сидять на дієті і, набуваючи заповітну фігуру, втрачають сліпучу здорову усмішку. Що ж потрібно їсти для здорових зубів? Розглянемо продукти за групами.

Овочі

Дуже корисні для зубів і ясен, але є важливий момент – вони повинні бути сирими, свіжими і жорсткими. По-перше, в сирому вигляді вони містять більше вітамінів. По-друге, жуючи жорстку їжу, ви виконуєте масаж ясен, даєте фізичне навантаження на зуби і пародонт, що покращує кровопостачання і, як наслідок, харчування всіх тканин ротової порожнини. По-третє, тверді овочі добре механічно прибирають зубний наліт і сприяють виділенню великої кількості слини, що змиває залишки їжі і наліт з зубів. А в дитячому віці тверді овочі стимулюють зростання і правильний розвиток щелеп, від чого і залежить гарна посмішка.

Фрукти

Фрукти і ягоди мають відбілюючий ефект, так як містять фруктові кислоти і ферменти, які роблять вашу емаль білої. Особливо їх корисно їсти після їжі в обід. Чому саме в обід? Жорсткі волокна очищують порожнину рота від дрібних частинок їжі і позбавляють від неприємного запаху. Крім того, вони прибирають харчові барвники, роблячи зуби світліше, замість зубної щітки. Дуже важливий момент – після фруктів не чистіть зуби, оскільки фруктові кислоти розм’якшують емаль і ви пошкоджує зуби, стираючи емаль зубною щіткою, викликаючи чутливість і клиновидні дефекти. Запам’ятайте – зуби після упо- споживання фруктів можна чистити через 40-60 хвилин. Саме тому я і рекомендую їсти фрукти в денний час.

Молочні продукти

Щоденне вживання молочних продуктів зберігає здоров’я зубів і кісток. Адже в молочних продуктах міститься кальцій, який сприятливо на них впливає, захищаючи від карієсу. Ще один важливий момент. Якщо ви хочете, щоб кальцій добре засвоювався, краще їсти багаті цим елементом продукти ввечері. У нічний час кальцій засвоюється краще. Якщо з якихось причин ви не можете вживати молочні продукти, приймайте препарати з кальцієм (перед вживанням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем). Але так само ввечері. Ще один цікавий факт. Хочете зміцнити зубну емаль – потримайте в роті молоко хоча б 3-5 хвилин. За цей час ваша емаль насититься необхідною кількістю кальцію.

Морські продукти і риба

Дуже важлива група продуктів, в якій міститься велика кількість кальцію, фосфору, фтору, вітаміну D.
Ці продукти роблять ваші зуби і кістки міцними, а також допомагають боротися з появою карієсу. Регулярне вживання цих продуктів покращує стійкість зубів до руйнування.

Запам’ятайте! Краще засвоєння кальцію відбувається в комбінації з фосфорос. Ці два елементи підсилюють один одного. Одним з продуктів, що містять цю комбінацію, є сир.

У пріоритеті – вживання жорсткої пиши. Краще відмовитися від м’яких булочок і продуктів, які липкі і залишаються на ваших зубах, адже залишки їжі – це живильне середовище для мікроорганізмів. Також дуже важливо відмовитися від солодких газованих напоїв, в яких міститься велика кількість цукру і ортофосфорна кислота, яка буквально роз’їдає вашу емаль і робить її більш м’якою і сприйнятливою до карієсу.

Зі здорових зубів починається здоров’я всього організму, так що задумайтесь, що ви жуєте.

Made in Ukraine.
All rights reserved.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті,
дозволяється за умови посилання на well-club.org
м. Київ, вул. Є. Коновальця 32а

+38093-516-67-78
office.vira.kiev@gmail.com

©2015-2021, WELL