Корисні поради по догляду за домашніми улюбленцями

Стежте за вагою тварини

«Якби я могла сказати лише одну річ своїм клієнтам, щоб покращити життя їхніх улюбленців, це було б: «Не дозволяйте їм розтовстіти!», – каже дієтолог.
Є багато різних уявлень про «ідеальний вигляд» деяких порід, але часто ці уявлення помилкові. Якщо ви підтримуватимете здорову вагу тварини, то на власні очі побачите результат. Наприклад, довшу тривалість життя свого улюбленця. 14-річне дослідження показало, що підтримка здорової ваги собак може продовжити тривалість їхнього життя в середньому на 1,8 роки.

Збалансоване харчування
Вам може здаватись, що собака чи кіт їдять достатньо, але якщо це не повноцінне збалансоване харчування, тварина може не дoотримувати потрібні їй корисні речовини. Собакам та котам необхідно отримувати
з їжі близько 40 різних поживних речовин: білків, амінокислот, жирів, жирних кислот, вітамінів та мінералів.
Краще за все прорахувати потрібну кількість калорій та поживних речовин разом з ветеринатором, базуючись на вазі вашого домашнього улюбленця. Важливо також враховувати й екстракалорії, якими ви частуєте тварин впродовж дня.
Чистота зубів
Чудовий спосіб підтримувати здоровий стан тварини – чистити улюбленцю зуби. Собаки і кішки іноді страждають захворюваннями порожнини рота. Вони можуть бути такими ж серйозними і болючими, як у людей. Захворювання ясен викликають сильний біль у собак і можуть призвести до втрати зубів. Погана гігієна порожнини рота може стати причиною хвороби серця і нирок. Дослідження доводять, що у котів, які страждають хворобами зубів і ясен, частіше зустрічаються такі захворювання, як лейкемія і котячий вірус браку імунітету.
Для чищення зубів собаки чи кішки потрібно користуватися спеціальною зубною щіткою, яка продається в зоомагазинах. Зубну щітку для тварин необхідно вибирати з м’якою щетиною, щоб не пошкодити ясна. Для собак дрібних порід і кішок краще підійде насадка-щітка, яка одягається на палець. Необхідно користуватися спеціальною зубною пастою для домашніх тварин, вони бувають з ароматом м’яса або іншими смачними запахами. Сучасні пасти для тварин дозволяють не виполіскувати порожнину рота водою після чищення.
Привчайте свого улюбленця до зубної щітки поступово, щодня збільшуючи тривалість маніпуляцій.
 
Спробуйте спочатку вмочити руку у що-небудь смачне, наприклад, в ароматний м’ясний бульйон чи сметану, щоб залишився апетитний запах. І поки собака чи кішка облизує ваші пальці і руки, масажуйте їй ясна, щоб тварина звикла до цього.
Через кілька днів дайте тварині щітку, намазану чимось смачненьким, і як тільки вона почне її облизувати, почніть обережно масажувати зуби. Ще через пару днів нанесіть на зубну щітку не тільки ласощі, але і трохи зубної пасти. Поступово, день за днем збільшуйте кількість зубної пасти і зменшуйте кількість ласощів.
Спочатку чистіть по два зуба за один раз, кілька разів повертаючись до чищення знову через певні інтервали часу. Як тільки тварина звикне до такого чищення зубів, ви зможете чистити зуби за один підхід. Зробіть так, щоб вашому улюбленцю подобався цей процес, перетворіть чистку зубів у веселу гру. Якщо ви зробите все правильно, то тварина не буде пручатися. Зуби і ясна тваринам чистять два рази в тиждень за допомогою кругових рухів.
Завжди після чищення зубів, почастуйте свого домашнього улюбленця, погладьте і пограйтесь з ним. Адже вони так потребують нашої уваги.
Активність домашніх улюбленців

В сучасних умовах постійної зайнятості нам часто бракує часу, щоб приділити достатньо уваги нашим улюбленцям. Проте, щоб підтримувати здоровий стан тварин, життєво необхідно займатись з ними активними видами діяльності. Прогулянки, ігри та навіть подорожі позитивно вплинуть не тільки на здоров’я тварин, але й на настрій також.
Різним породам потрібна різна кількість вправ. Деякі тварини потребують більше енергійної діяльності, деяким потрібно більше спокою. Дослідіть, які ліміти фізичної активності має порода вашого улюбленця та відповідно до них тренуйте тварину.
Пам’ятайте, чотирилапим корисно мати активне життя. Це покращує їхній фізичний, психологічний стан та поведінку. Бажаємо здоров’я вашим улюбленцям!

Made in Ukraine.
All rights reserved.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті,
дозволяється за умови посилання на well-club.org
м. Київ, вул. Є. Коновальця 32а

+38093-516-67-78
[email protected]

©2015-2021, WELL