Магічне мислення

Людям, незалежно від рівня життя та освіти, властиве магічне мислення (гомеопатія, остеопатія та інші магічні ритуали популярні саме завдяки йому). Тому, із завзятістю, гідною кращого застосування, люди вірили в можливість винайдення засобу збереження молодості і, аби не старіти, споконвіку готові були на будь-які хитрощі і злочини. Хтось варив еліксир безсмертя, хтось шукав філософський камінь, хтось – живу воду, фонтан вічної молодості та інші, не менш цікаві способи продовження юності. Попит на такі ліки був
би просто величезний, а як відомо, попит народжує пропозицію!

Так з’явився цілий напрям медицини, який назвали модним англійським словом anti-aging! Антивікова медицина вкрай агресивно завойовує все нові і нові ринки. Кількість нових «ліків» для омолодження не піддається обчисленню. Вітаміни і коензими, антиоксиданти і біологічно активні добавки, гормонотерапія і стовбурові клітини, препарати плаценти і витяжки з різних частин тіла великої рогатої худоби…

Віра в усі ці антиоксиданти і стовбурові клітини – це і є те саме магічне мислення. Воно змушує начебто розумних і цілком забезпечених людей витрачати величезні кошти на сучасні «молодильні яблучка».
Вченим так і не вдалося знайти ліки від старості. За останні 50 років так і не з’явилося більш-менш вагомих досліджень з позитивним результатом уповільнення старіння. Ні, певні успіхи, безсумнівно, є. Але стосуються вони, знову-таки, тривалості життя, а не продовження молодості. Розроблено препарати, що знижують артеріальний тиск, запобігають утворенню тромбів, що перешкоджають росту холестеринових бляшок. З’явилися нові методи діагностики та лікування онкологічних захворювань. А ось на ниві боротьби зі старінням як і раніше – лише здогадки з елементами магії.

Насправді секрет активного довголіття досить простий. Потрібно всього лише не пити, не курити, менше перебувати під відкритим сонцем, збалансовано харчуватись, регулярно займатися фізкультурою, стежити за рівнем заліза, артеріальним тиском, цукром в крові, холестерином і звертатися до лікаря для їх корекції, своєчасно проходити скринінги. Усе!

Ніяких чарівних таблеток і диво-уколів. Здавалося б, зовсім не складно, а головне, зовсім не так дорого, як anti-aging медицина. Але це вимагає зусиль і навіть відмови від деяких, вельми приємних, радощів життя.
Дотримуватися такого способу життя чи ні, кожен вирішує для себе сам. А ось від магічного мислення час позбавлятися.

Поделиться: